Polregio

i

Autor: Norbert Rzepka/REPORTER

Strajk kolejarzy POLREGIO - Czy pociągi w Wielkopolsce wyjadą na tory?

2022-05-13 14:55

Na 16 maja zaplanowano strajk generalny POLREGIO. Kolejarze będą protestować również w Wielkopolsce, gdzie średnio każdej doby obsługiwanych jest blisko 200 połączeń.

Strajk generalny kolejarzy POLREGIO odbędzie się w poniedziałek, jeśli zarząd spółki nie dojdzie do porozumienia ze związkowcami. Nasze żądania są proste - mówią pracownicy kolei, którzy chcą wzrostu wynagrodzenia o 700 złotych. Taka kwota ma być rekompensatą za rosnącą inflację.

To nie jest podwyżka, która miałaby poprawić byt ludziom. To jest podwyżka, która pozwoli na utrzymanie dotychczasowego standardu i to w ograniczonej formie

mówi Grzegorz Samek, przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Maszynistów Kolejowych. Praca na kolei to twardy orzech do zgryzienia. Marzeniem kolejarzy są nowe zasady pracy potwierdzone specjalną ustawą.

Chcemy, by wszyscy przewoźnicy - ruchu towarowego i pasażerskiego - pracowali według jednych ustawowych zasad. Coś na wzór zasad pracy kierowców.

Kolejarze z POLREGIO będą strajkować też w całej Wielkopolsce. Pociągi wyjadą na swoje początkowe stacje, ale nie ruszą stamtąd w drogę. Średnio każdej doby wielkopolski zakład Polregio uruchamia blisko 200 połączeń w całym regionie.

EUROWIZJA - vlog nr 3
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE