John van den Brom

i

Autor: Lech Poznań/Facebook John van den Brom

Sroga kara dla trenera Lecha Poznań. Zabraknie go na ławce w meczu z Rakowem Częstochowa

2022-10-24 10:33

John van den Brom nie będzie mógł poprowadzić Lecha Poznań z ławki rezerwowych w najbliższym meczu PKO BP Ekstraklasy z Rakowem Częstochowa. Szkoleniowiec Kolejorza w niedzielnym meczu został ukarany żółtą kartką, która ma swoje poważne konsekwencje.

Lech Poznań - Raków Częstochowa. Kolejorz bez trenera

W niedzielę (23 października) Lech Poznań grał w Krakowie z tamtejszą Cracovią. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, ale tego meczu dobrze wspominać nie będzie szkoleniowiec Kolejorza - John van den Brom. Holenderski trener ukarany został żółtą kartą. Była to czwarta taka kara w sezonie, które skutkuje absencją w kolejnym meczu!

W poprzednim sezonie żółte kartki dla trenerów niczym nie skutkowały. Szkoleniowiec musiał liczyć się z karą, tylko w przypadku czerwonego kartoniku. Od tego roku został wprowadzony punkt regulaminu Sroga kara dla trenera Lecha Poznań. Zabraknie go na ławce w meczu z Rakowem Częstochowa

W poprzednich sezonach żółte kartki pokazywane członkom sztabów szkoleniowych niczym nie skutkowały. Chyba że dotyczyły czerwonego kartonika, wtedy była z automatu pauza. Zmieniło się to przed obecnymi rozgrywkami PKO BP Ekstraklasy. Wprowadzony został punkt regulaminu. - Zawodnik lub osoba inna niż zawodnik, uprawniona do przebywania na ławce rezerwowych, która w czasie zawodów mistrzowskich otrzyma napomnienie (żółtą kartkę), zostanie automatycznie ukarana - czytamy.

Nieświadomy John van den Brom

W niedzielę trener van den Brom obejrzał czwartą żółtą kartką i będzie musiał pauzować w niezwykle ważnym meczu. Holender nie poprowadzi Kolejorza w starciu z liderem - Rakowem Częstochowa. - Nie miałem świadomości, że kolejna kartka sprawi, że nie będzie mnie na ławce w kolejnym spotkaniu. Powiedziałem do sędziego technicznego, że teraz ma coś do powiedzenia, a kiedy tuż przed naszą ławką faulowany był Afonso Sousa, to tego nie podpowiedział sędziemu głównemu. Z takim komunikatem się do niego zwróciłem, a on uznał, że należy mi się napomnienie - tłumaczył Brom, cytowany przez klubowe media.

Tak kibice Lecha Poznań świętują mistrzostwo Polski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE