Smog

i

Autor: Unsplash.com

Smog w Poznaniu: w środę lepiej nie wychodzić na zewnątrz!

2023-03-01 9:24

W środę, 1 marca, możliwe jest wystąpienie przekroczenia poziomu informowania dla pyłu PM10. W miarę możliwości należy ograniczyć przebywanie na zewnątrz. Najbardziej narażone na zanieczyszczenia powietrza są dzieci, osoby starsze oraz przewlekle chore. Ostrzeżenie obowiązuje 1 marca 2023 r. do godz. 24.00.

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu informuje o wystąpieniu ryzyka przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 (100 µg/m3) w dniu 1 marca 2023 r. Przyczynami wysokich stężeń pyłów są warunki meteorologiczne, takie jak brak wiatru.

Osoby cierpiące z powodu chorób serca mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia np. uczucie bólu w klatce piersiowej, brak tchu, znużenie. Osoby, które mają przewlekłe choroby układu oddechowego, mogą odczuwać przejściowe nasilenie dolegliwości, w tym kaszel, dyskomfort w klatce piersiowej, nasilenie się objawów ataków astmy. Podobne objawy mogą wystąpić również u zdrowych. W okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu zwiększa się ryzyko infekcji dróg oddechowych.

Głównymi źródłami emisji pyłów drobnych PM10 w miastach jest spalanie paliw stałych (węgla i drewna) w kominkach, piecach kaflowych, "kozach" oraz w kotłach węglowych.

Według ustaleń, w tym roku na konto Archidiecezji ma trafić około 3 miliony złotych. Skąd pochodzić będą pieniądze?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE