Autor: PAP/Grzegorz Momot Skoki narciarskie. PŚ w Ruce. Tylko Dawid Kubacki z punktami. Fatalny start Biało-Czerwonych

sport

2023-11-25 17:55

Wystartował Puchar Świata 2023/24 w skokach narciarskich. Inauguracyjne zawody odbyły się w fińskiej Ruce. W zawodach udział wzięło pięciu Polaków, ale punkty zdobył tylko Dawid Kubacki. Triumfował Austriak Stefan Kraft.

Skoki narciarskie. PŚ w Ruce. Wygrana Stefana Krafta

Po kilku miesiącach skoczkowie narciarski wrócili do rywalizacji. Sezon zainaugurowano w sobotę (25 listopada) w fińskiej Ruce. Najlepszy okazał się Stefan Kraft, który nie dał żadnych szans rywalom. Austriak oddał skoki na odległość 144 i 143 metrów. Miejsca na podium uzupełnili Niemcy Pius Paschke i Stephan Leyhe.

PŚ w Ruce. Tylko Dawid Kubacki zdobył punkty

Pierwsze zawody w fińskiej Ruce nie poszły po myśli Polaków. Kwalifikacje przebrnęła cała piątka Biało-Czerwonych, ale treningi zwiastowały już, że nie są oni w najwyższej formie. To się niestety potwierdziło. Do drugiej serii awansował jedynie Dawid Kubacki, który ostatecznie zajął 21. miejsce. 33-latek oddał skoki na odległość 130 i 133 metrów.

Pozostali Polacy nie awansowali do drugiej serii. O sporym pechu mogą mówić Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł, którzy kolejno zajęli 31 i 32 miejsce. Paweł Wąsek był 34, a Kamil Stoch dopiero 43.

Polscy skoczkowie szanse na lepszy występ będą mieli już w niedzielę, kiedy to zaplanowano drugi konkurs w Ruce.

To one najmocniej wspierają skoczków narciarskich. Kim są partnerki sportowców?