Sklepy otwarte w Trzech Króli

i

Autor: pixabay.com/Alexas_Fotos zdjęcie ilustracyjne

HANDEL

Sklepy otwarte w Trzech Króli. Gdzie zrobimy zakupy 6 stycznia?

2024-01-05 12:49

Przed nami nietypowa sobota. Trzech Króli to święto nakazane, czyli dzień wolny od pracy. Dzień później będzie niedziela niehandlowa. Oznacza to, że zdecydowana większość sklepów będzie zamknięta przez cały weekend. Gdzie zrobić zakupy w Trzech Króli?

Sklepy otwarte w Trzech Króli. Które sklepy będą otwarte 6 stycznia? Gdzie na zakupy w święto?

Każdego roku w kalendarzu mamy 13 dni ustawowo wolnych od pracy. To tzw. święta nakazane. W 2024 jeden z takich dni miał już miejsce 2 stycznia, w sobotę - w święto Trzech Króli - czas na drugi taki dzień.

Najlepiej większe zakupy zrobić jeszcze dzisiaj. Duże sklepy i galerie handlowe będą zamknięte zarówno w sobotę (Trzech Króli), jak i w niedzielę (niedziela niehandlowa).

Jeśli pilnie będziemy potrzebowali czegoś ze sklepu, zostaną nam Żabki i sklepy osiedlowe. Te, które otwarte są także w niedziele niehandlowe. Tam za kasą będzie musiał stanąć właściciel lub pracownik zatrudniony na ten dzień na podstawie umowy o dzieło. Warto jednak pamiętać, że w Trzech Króli nawet te sklepy mogą być otwarte krócej. Przez całą dobę czynne będę bezobsługowe Żabki Nano.

Oczywiście, w ostateczności zakupy zrobimy też na stacjach benzynowych czy w sklepach na dworcach oraz lotniskach.

Boże Narodzenie 2023. Czy znasz najpiękniejsze kolędy i pastorałki? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 20
Jakiego słowa brakuje? "Wieść okropna, wieść to smutna - ... spisek knuje".