Serduszka dla Staruszka! Akcja Fundacji Kejtersi

2022-01-21 17:58
Fundacja Kejtersi
Autor: Fundacja Kejtersi

Fundacja KEJTERSI zachęca do adopcji psich emerytów! Starsze zwierzęta mają na nią małe szanse. Ludzie najczęściej zainteresowani są szczeniętami i młodymi psami.

Do adopcji psich emerytów zachęca Fundacja Kejtersi. Czworonożni seniorzy nie cieszą się w schroniskach dużym zainteresowaniem. A mają opiekunom sporo do zaoferowania - przekonują wolontariusze.

Adoptując starszego psa, mamy dużą szansę na to, że pies wiele pożądanych przez ludzi zachowań już zna. Trafiają psy wychowywane już w domu, które znają podstawowe komendy, potrafią spokojnie chodzić na smyczy, zachowują czystość w domu

mówi nam Sandra Zawiasa z Fundacji Kejtersi. I dodaje, że ludzie nie chcą adoptować starszego psa, bo boją się wysokich kosztów leczenia lub szybkiej jego utraty. Nie zawsze tak się dzieje.

Adoptujący przygarnął starszego, schorowanego psa z myślą, że są to ostatnie tygodnie jego życia. Tymczasem, po zapewnieniu odpowiedniego leczenia i opieki, okazuje się, że są już razem 3 lata i nic nie wskazuje na to, by miało się coś zmienić.

Fundacja Kejtersi organizuje akcję Serduszka dla Staruszka. Będzie dzieliła się z poznaniakami wiedzą na temat prawidłowej opieki i profilaktyki zdrowia psiaków. Będzie prezentować również sylwetki psich seniorów do adopcji z okolicznych schronisk. Mieszkańcy, którzy będą chcieli wesprzeć akcję, mogą kupić walentynkowe kartki z psim motywem, przygotowane przez wolontariuszkę. Od 1 do 28 lutego będzie można znaleźć je w 50. lokalizacjach w Poznaniu, m.in. salonach fryzjerskich, kosmetycznych czy restauracjach.

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE