Świat

Senat USA zatwierdził pakiet pomocowy dla Ukrainy! Prezydent Biden obiecał, że szybko go podpisze

We wtorek, 23 kwietnia Senat Stanów Zjednoczonych przegłosował pakiet pomocy dla Ukrainy, Tajwanu i Izraela. Jego wartość opiewa na 95 miliardów dolarów. Z czego aż 60 miliardów zostanie przekazane Ukrainie w jej wojnie z Rosją. Prezydent Biden obiecał, że podpisze dokument jeszcze w środę, kończąc spór trwający od kilku miesięcy w Ameryce

Senat USA przyjął pakiet pomocowy

We wtorek, 23 kwietnia Senat Stanów Zjednoczonych przegłosował pakiet wsparcia o wartości 95 miliardów dolarów dla Ukrainy, Tajwanu i Izraela. To blisko 61 miliardów dla Ukrainy, 26 mld dla Izraela i 8 mld dla Tajwanu, oraz obszaru Indo-Pacyfiku. Ustawa przewiduje też poprawki umożliwiające łatwiejsze nakładanie sankcji m.in. na Rosję i Iran.

Prezydent Biden podpisze ustawę jak najszybciej!

Po przegłosowaniu przez amerykański Senat pakietu pomocowego głos zabrał prezydent Joe Biden. - Podpiszę tę ustawę i wygłoszę odezwę do narodu amerykańskiego, jak tylko trafi ona jutro na moje biurko, tak abyśmy mogli rozpocząć dostawy broni i sprzętu na Ukrainę w tym tygodniu - powiedział amerykański prezydent.

Prezydent Ukrainy podziękował Amerykanom

Ten historyczny pakiet pomocy dla między innymi Ukrainy skomentował w mediach społecznościowych prezydent Ukrainy. - Dziękuję szefowi większości Chuckowi Schumerowi i szefowi Partii Republikańskiej Mitchowi McConnellowi za ich silne przywództwo w propagowaniu tej dwupartyjnej ustawy oraz wszystkim amerykańskim senatorom z obu obozów, którzy za nią głosowali - przekazał za pośrednictwem internetu Wołodymyr Zełenski.

Zobaczcie zdjęcia z amerykańskiego Senatu

Pomoc dla Ukrainy odblokowana! "Nie mają CZYM STRZELAĆ" - Mateusz Piotrowski