Petru wziął ślub z byłą posłanką z Poznania

i

Autor: AKPA

WIADOMOŚCI

Ryszard Petru wziął ślub z Joanną Mihułką (Schmidt), byłą posłanką z Poznania. Ceremonię udało się utrzymać w tajemnicy

2024-02-27 9:01

O parze i ich ewentualnym związku zrobiło się głośno w grudniu 2016 roku. Trwał protest ówczesnej opozycji w Sejmie, a do sieci wyciekło zdjęcie Ryszarda Petru i Joanny Schmidt z pokładu samolotu lecącego do Portugalii. Byli to - kolejno - przewodniczący i wiceprzewodnicząca .Nowoczesnej. Teraz, po kilku latach, wzięli ślub.

Ryszard Petru i Joanna Schmidt wzięli ślub. Ich związek zaczął się w czasach .Nowoczesnej

Gdy w grudniu 2016 r. lecieli razem do Portugalii, Joanna Schmidt (z domu Mihułka) była tuż po rozwodzie, a Ryszard Petru żył w separacji ze swoją żoną. Następnie wniósł o rozwód.

Po kilku latach związku i wspólnego mieszkania para wzięła ślub. Ceremonia, którą udało się utrzymać w tajemnicy, miała mieć miejsce w połowie lutego. Informację o niej jako pierwszy podał portal Plejada.pl.

Żona Ryszarda Petru nosi obecnie podwójne nazwisko Mihułka-Petru. W 2019 r. zrezygnowała bowiem z nazwiska Schmidt po byłym mężu.

Kim jest Joanna Mihułka-Petru? Jako kandydatka z Poznania Joanna Schmidt dostała się do Sejmu

Urodziła się w Głogowie, jednak większość życia związana jest z Poznaniem. W stolicy Wielkopolski ukończyła studia (zarządzanie na Akademii Ekonomicznej i studia podyplomowe w Akademii Trenera w ramach Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa). Do 2015 r. zajmowała stanowisko kanclerza Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu (od 2014 r. to Collegium Da Vinci).

W 2015 r. była jedną z liderek założonego przez Ryszarda Petru ugrupowania .Nowoczesna, następnie została członkinią jego zarządu. W tym samym roku wystartowała w wyborach do Sejmu w okręgu poznańskim z pierwszego miejsca na liście swojej partii. Otrzymała najwięcej głosów w Poznaniu - ponad 35 tys. -  i uzyskała mandat posłanki VIII kadencji. W marcu 2016 r. została wiceprzewodniczącą Nowoczesnej.

W listopadzie 2018 r. razem z Ryszardem Petru i Joanną Scheuring-Wielgus ogłosiła utworzenie nowego ugrupowania Teraz!. Nie wystartowała jednak w kolejnych wyborach parlamentarnych w 2019 r.

Od 2020 r. związana z przedsiębiorstwem Altkom Akademia, gdzie jest prezesem zarządu.

Jest byłą żoną Pawła Schmidta. Rozwiodła się z nim w 2016 r. Z tego małżeństwa ma troje dzieci: Annę (ur. 2004), Agatę (ur. 2007) oraz Adama (ur. 2010).

Tak kwitł ich związek. Obecnie są państwem Petru