Ruszyła infolinia w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy

i

Autor: pixabay.com Ruszyła infolinia w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy

Ruszyła infolinia w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy

2022-03-23 11:35

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił specjalną linię telefoniczną w języku ukraińskim i polskim. Obywatele Ukrainy, którzy od 24 lutego przybyli do Polski w wyniku konfliktu zbrojnego, mogą uzyskać tam informacje o świadczeniach rodzinnych, w tym 500 plus.

Infolinia jest dostępna w dni robocze - od poniedziałku do piątku - w godzinach od 8:00 do 18:00 pod numerem 22 444 02 55. Pytania dotyczące świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy można też przesyłać mailem na adres UA@zus.pl. 

Konsultanci infolinii udzielą informacji:

  • o rodzajach świadczeń rodzinnych przyznawanych i wypłacanych przez ZUS,
  • jak wypełnić i wysłać wniosek,
  • jak zarejestrować profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Przypomnijmy, obywatelom Ukrainy, którzy przekroczyli granicę polsko-ukraińską po wybuchu wojny i chcą pozostać w Polsce, Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie przyznawał i wypłacał świadczenia dla rodziny. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie www.zus.pl.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE