remont ulicy w Łomży

i

Autor: pixabay.com

remonty

Rusza remont ważnej trasy tramwajowej w Poznaniu! Początek utrudnień w sobotę

2024-04-23 16:19

W sobotę (27 kwietnia) rusza remont torowiska na ul. Hetmańskiej. Utrudnienia potrwają kilka tygodni. Dotkną też kierowców. O szczegółach piszemy poniżej.

Hetmańska zamknięta dla tramwajów

W sobotę (27 kwietnia) rusza remont torowiska na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Głogowskiej. To oznacza wstrzymanie ruchu tramwajowego i zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

- W tym czasie inaczej pojadą tramwaje trzech linii, uruchomiona zostanie linia za tramwaj T1 oraz dodatkowa linia tramwajowa nr 97.  1 i 11 pojadą objazdem przez Wildę, a trasa 7 zostanie skrócona do pętli Starołęka Mała. Z uwagi na skrócenie trasy linii nr 7, w zachodniej części Poznania zostanie uruchomiana linia tramwajowa nr 97, na której tramwaje zapewnią komunikację pomiędzy Ogrodami, rejonem ulic Przybyszewskiego i Reymonta oraz skrzyżowaniem ulicy Hetmańskiej i Głogowskiej powiedział nam Bartosz Trzebiatowski z ZTM.

"Remont był potrzebny"

Wymieniana będzie część rozjazdów ze zwrotnicami na skrzyżowaniu Głogowska - Hetmańska i nawierzchnia torowiska.

- Na ulicy Hetmańskiej konieczna jest wymiana części rozjazdu wraz ze zwrotnicami na węźle Głogowska-Hetmańska od strony Dębca i Rataj. Jednocześnie w tym miejscu wymieniona zostanie nawierzchnia w torowisku oraz na przejściu dla pieszych. Prace zaplanowano na około 3 tygodnie. Uniemożliwią one przejazd tramwajów ulicą Hetmańską od skrzyżowania z ulicą 28 czerwca 1956 roku do skrzyżowania z ulicą Głogowską. Po zakończeniu remontu poruszanie się w tym rejonie stanie się do uczestników ruchu bardziej bezpiecznej i komfortowe powiedziała nam Agnieszka Smogulecka z MPK

Kierowcy też muszą przygotować się na utrudnienia: zamknięta będzie część kolejowej do góreckiej oraz nie przejedziecie przez remontowane torowisko. Remont potrwa trzy tygodnie.