Kot

i

Autor: Wirestock, Freepik

Z miasta

Rusza program sterylizacji i kastracji zwierząt. Kto może z niego skorzystać?

2024-04-20 9:23

W stolicy Wielkopolski ponownie można za darmo wykastrować lub wysterylizować kota i psa. Zabiegi będą wykonywane w ramach Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w Poznaniu na rok 2024.

Kastracja i sterylizacja zwierząt są finansowane w 100 proc. z budżetu miasta. O skorzystanie z nich mogą ubiegać się osoby, które zamieszkują na terenie Poznania i płacą podatki w naszym mieście (dotyczy to także mieszkańców posiadających status studenta poznańskiej uczelni lub korzystających z pomocy socjalnej).

Bezpłatna sterylizacja i kastracja zwierząt: Dla kogo skierowany jest program?

Program uwzględnia finansowanie zabiegów dla kotów (samic i samców) oraz psów (wyłącznie samic). Jeden opiekun może skorzystać rocznie z dofinansowania na kastrację lub sterylizację dwóch zwierząt. Czworonóg, który zostanie poddany zabiegowi, musi być zaczipowany (elektronicznego oznakowania można dokonać bezpośrednio przed zabiegiem w gabinecie weterynaryjnym - jest ono bezpłatne). W przypadku psa konieczne jest także aktualne zaświadczenie, że był on poddany szczepieniu przeciwko wściekliźnie.

Usługę na rzecz mieszkańców świadczą gabinety weterynaryjne wyłonione w drodze przetargu. Aby umówić się na wizytę, należy skontaktować się bezpośrednio z wybraną placówką i wypełnić na miejscu stosowny wniosek. 

Które gabinety, które świadczą usługę kastracji?

  • Gabinet Weterynaryjny Vet-Help, ul. Brzozowa 1, 61-429 Poznań (godziny przyjęć: poniedziałek-piątek: 09:00-19:00, sobota: 09:00-14:00, kontakt: tel. +48 512 447 882, [email protected])
  • Przychodnia Weterynaryjna WETPUPIL, ul. Roślinna 1c, 61-306 Poznań (godziny przyjęć: poniedziałek-piątek: 13:00-19:00, sobota: 10:00-13:00, kontakt: tel. +48 669 003 212)

W gabinetach będzie także można bezpłatnie zaopatrzyć się w Koci poradnik, który porusza wiele ciekawych wątków, jak np. odpowiedzialna adopcja, żywienie, czipowanie, kastracja, rady na sytuacje kryzysowe i wiele innych. Publikacja jest także dostępna w wersji PDF. Można ją pobrać na stronie Gospodarki Komunalnej

Jakie są najdroższe rasy psów na świecie? Zobaczcie w naszej galerii!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!