remont mieszkania

i

Autor: SHUTTERSTOCK remont mieszkania

Mieszkania

Rusza pierwsza w tym roku edycja "Mieszkanie do Remontu". Dla kogo jest skierowana?

2024-02-12 9:27

Rusza pierwsza w tym roku edycja programu „Mieszkanie do remontu” – poinformował Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu. Tym razem mieszkańcy miasta mogą ubiegać się o 13 lokali w różnych lokalizacjach i o dużym zróżnicowaniu powierzchni mieszkań.

Mieszkanie do remontu - na czym polega program?

Program „Mieszkanie do remontu” adresowany jest do osób, które z przyczyn materialnych nie mogą uzyskać kredytu w banku na mieszkanie lub nie stać ich na najem na rynku komercyjnym. Jest to również oferta dla rodzin i osób, które nie uzyskały dostatecznej liczby punktów, żeby ubiegać się bezpośrednio o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne. Program jest także alternatywą dla miejskich mieszkań komunalnych i szansą dla poznaniaków na nowe mieszkanie; po wykonaniu niezbędnych prac remontowych mieszkańcy mogą wynająć lokal na czas nieokreślony.

Program "Mieszkanie do remontu" - ile mieszkań w pierwszej tegorocznej edycji?

Lokale, które w ramach programu są przekazywane przez ZKZL, należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż pół roku lub w przypadku adaptacji strychu nie dłuższym niż 12 miesięcy. W tym czasie osoby, które zadeklarują udział w programie, nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac remontowych podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.

- W pierwszej tegorocznej odsłonie programu Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych oferuje 13 mieszkań do remontu. Do dyspozycji poznaniaków będą zarówno mieszkania małe, jedno- i dwupokojowe, jak i duże mieszkania posiadające cztery pokoje. Powierzchnia mieszkań waha się między 22 a 134 metry kwadratowe. Dzięki dużemu zróżnicowaniu lokali mieszkańcy Poznania będą mogli wybrać mieszkanie odpowiednie dla ich potrzeb – poinformował Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu.

Gdzie znajdują się lokalne z programu?

Podobnie, jak w poprzednich edycjach programu, ZKZL przygotował lokale w ścisłym Centrum m.in. przy ul. Stary Rynek, ul. Święty Marcin czy ul. Krakowskiej. Zainteresowani mogą również liczyć na lokale oddalone od centrum, m.in. przy ul. Gruszkowej czy ul. Wybickiego.

Wszystkie zainteresowane osoby będą mogły zgłosić chęć obejrzenia mieszkania do 19 lutego poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej ZKZL. Z kolei wnioski na chęć uczestnictwa w programie można składać na maksymalnie trzy lokale do 29 lutego 2024 roku przez stronę internetową: www.zkzl.poznan.pl/mieszkanie-do-remontu. Tam też znajduje się wykaz mieszkań, zakres prac do wykonania oraz niezbędne dokumenty do wypełnienia.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!