Szlachetna Paczka czas start! Poznaj rodziny z Kalisza i okolic, które potrzebują pomocy

i

Autor: mraj

Pomoc

Rusza 23. edycja Szlachetnej Paczki

2023-11-20 16:04

Można już wybierać rodziny w tegorocznej edycji szlachetnej paczki. Na liście organizacji pojawiły się opisy rodzin, które potrzebują pomocy. Można działać w pojedynkę, ale pomagać również można w grupach i ze współpracownikami.

Na stronie opublikowano już bazę rodzin

Do końca listopada można zgłaszać rodziny, które potrzebują pomocy. A tych, w związku z rosnącymi kosztami życia, jest coraz więcej. Wśród najczęściej zgłaszanych potrzeb są żywność, środki chemiczne i odzież.

- Osoby, które chcą pomóc, osoby którą chcą wesprzeć inicjatywę i zrobić paczkę, mogą jak najbardziej wybrać sobie rodzinę i stworzyć podarek dla wybranej przez siebie rodziny aż do 15-go grudnia. Paczki zostaną przekazane wolontariuszom, a Ci już podczas nocy cudów, czyli finału akcji, przekażą je rodzinom - mówi poznańska koordynatorka akcji, Klaudia Deja.

Już teraz można organizować grupę przyjaciół czy współpracowników i razem przygotowywać paczkę dla potrzebujących. Do końca listopada można zgłaszać kolejne rodziny do bazy. Historie każdej z nich zostały opisane, wraz z listą najpotrzebniejszych rzeczy. Można do paczki dodać rzeczy, które nie są wpisane na liście trzech głównych potrzeb. Są to przeważnie rzeczy też codziennego użytku, który nie zostały ujęte w liście. W zeszłym roku z pomocy szlachetnej paczki skorzystało 16 tysięcy rodzin.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE