Ruchoma elewacja na budynku MTP już w przyszłym roku?

2021-09-28 11:52
Wizualizacja nowej elewacji
Autor: Grupa MTP Wizualizacja nowej elewacji

Rozpoczęła się modernizacja jednego z obiektów Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP), dzięki której budynek będzie miał ruchomą elewację i zostanie wyposażony w iluminację świetlną – poinformowała we wtorek Grupa MTP.

W komunikacie Grupy MTP podano, że budynek Poznań Congress Center zostanie poddany termomodernizacji i otrzyma nowoczesną elewację kinetyczną, która dzięki zastosowaniu tysięcy małych płytek reaguje np. na wiatr. Jak zaznaczono, podobny rodzaj elewacji można znaleźć m.in. na budynkach w Wielkiej Brytanii czy Australii.

Modernizacja elewacji budynku pozwoli również na wykonanie iluminacji świetlnej na zewnętrznej części obiektu oraz montaż ekranu LED. Ma on pozwolić na ograniczenie druku banerów reklamowych.

Prezes zarządu Grupy MTP Tomasz Kobierski zaznaczył, że poznańskie targi, chcąc utrzymać się w czołówce ośrodków wystawienniczych i kongresowych, dostosowują swoją infrastrukturę do aktualnych trendów architektonicznych.

Nowa elewacja diametralnie zmieni oblicze serca Międzynarodowych Targów Poznańskich. A nowoczesny design i szerokie możliwości multimedialne dodatkowo uatrakcyjnią teren targowy

Zgodnie z planami modernizacja obiektu ma się zakończyć w II kw. 2022 roku.(PAP)

ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE