Rowerowa mapa Poznania

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich

Rowerowa mapa Poznania jest już gotowa! Gdzie można ją odebrać?

2021-05-20 13:23

Rowerowa mapa Poznania to obowiązkowa pozycja każdego miłośnika rowerów. To dobra propozycja zarówno dla tych, którzy korzystają z niego rekreacyjnie, ale też używają jako głównego środka transportu. Więcej szczegółów poniżej.

Rowerowa mapa Poznania jest już gotowa! Znajdziemy w niej miejsca, gdzie bezpiecznie można jeździć rowerem. Jest również poradnik rowerzysty z informacjami o przepisach czy też Poznańskim Rowerze Miejskim - na mapie zaznaczone są jego stacje.

Mamy nadzieję, że ta mapa będzie rzeczywiście służyła wszystkim miłośnikom rowerów. Tym, którzy jeżdżą rekreacyjnie, ale też tym, którzy wykorzystują rower do codziennych podróży - do pracy, szkoły, po zakupy, do znajomych. Faktycznie ten ruch rowerowy wzrasta

mówi Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu. I dodaje, że w mieście jest ponad 250 kilometrów infrastruktury rowerowej.

Wiele dróg rowerowych powstaje. Takiej infrastruktury, która pozwala jednym ciągiem, bez siadania z roweru, bez niepotrzebnego przejeżdżania na drugą stronę, dojechać do wybranego celu.

Rowerową mapę Poznania można odebrać za darmo, w siedzibie ZDM-u przy Wilczaka 17, w Centrum Informacji Turystycznej PLOT czy w Centrum Informacji Kulturalnej Poznań. Dostępna jest również w wersji elektronicznej. Powstała we współpracy ze Stowarzyszeniem Rowerowy Poznań.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?