Remont trasy PST będzie droższy niż planowany. I tak dojdzie do skutku.

2022-06-08 15:44
Tramwaj na trasie PST
Autor: Łukasz Janowicz/MPK Facebook Tramwaj na trasie PST

Remont trasy PST odbędzie się, mimo że miasto zapłaci za niego więcej niż planowano. Jak długo potrwa przebudowa?

​Remont trasy PST będzie droższy niż pierwotnie zakładano, ale i tak dojdzie do skutku! Oferty przetargowe nie mieszczą się w planowanych budżetach, więc Miasto będzie musiało dopłacić do tej inwestycji.

Będziemy się starali tak zapewnić finansowanie, by to nie przeszkodziło w realizacji działań i wyłonieniu firmy. To jest tak ważna inwestycja, że będziemy robili wszystko, by tego finansowania nie zabrakło

mówi Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego. Osobne procedury procedury prowadzi MPK i ZTM. Obie instytucje wyremontują inne odcinki trasy. Remont potrwa 10 miesięcy, a tramwaje w ogóle nie będą kursowały przez blisko pół roku.

Chcielibyśmy, by prace, za które odpowiada Zarząd Transportu Miejskiego były w ten sposób poprowadzone, że w momencie, w którym ten drugi odcinek [za który odpowiedzialne jest MPK - przyp. red.] zostanie wyremontowany, to wtedy tramwaje dojeżdżałyby do przystanku Słowiańska. To na pewno nie potrwałoby dziesięciu miesięcy, ale trochę krócej.

Obecnie rozpatrywane są oferty przetargowe. Najtańsze przekraczają łączny kosztorys o blisko 8 milionów złotych. Ponad 20-milionowe dofinansowanie z Polskiego Ładu nie pokryje w całości remontu - dodaje rzecznik ZTM.

Mistrzostwa Polski Strongman Open
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE