Radny usmażył jajecznicę w centrum miasta! „To miejsce jest symbolem betonozy”

2022-07-04 11:25
Radny Dzionek usmażył jajecznicę na ławce w Gnieźnie
Autor: FB/Tomasz Dzionek

Gnieźnieński radny miejski Tomasz Dzionek niemal na każdym kroku podkreśla, że jest przeciwnikiem tzw. betonozy. Z tej okazji udał się na plac przed Teatrem im. A. Fredry który w ostatnich latach przeszedł rewitalizację. Radny nie udał się tam sam - zabrał ze są patelnię oraz jajka i usmażył jajecznicę.

Jeszcze kilka lat temu przed gnieźnieńskim teatrem stały ławki i stare drzewa dające cień. W 2017 roku postanowiono zmienić oblicze skweru w środku miasta. Zakładano, że będzie to miejsce służące mieszkańcom Gniezna, gdzie będą się spotykać.

Zieleń, drzewa, kwietniki i trawniki zastąpiono betonową pustynią z piramidami i fontanną, która nigdy nie działa - zauważa miejski radny na Faceboooku.

Radny podkreślił, , iż "to wstyd i poruta, że za niemałe pieniądze zniszczono popularną wśród gnieźnian przestrzeń miejską".

Jedna jajecznica jak mówi radny, ścięła się w 15 minut. Potem Tomasz Dzionek zajął się też przygotowaniem omletów.

- Jeżeli ktoś miałby ochotę, zwłaszcza że ceny gazu idą w górę, to może śmiało przyjść na plac przed teatrem i tu sobie coś smacznego upichcić. Można się z tego śmiać, ale to jest de facto śmiech przez łzy. Ktoś powinien zapłacić za to, jak ta przestrzeń została zniszczona za tyle pieniędzy - podsumowuje gorzko radny Tomasz Dzionek.

Plac przed Teatrem w Gnieźnie przeszedł gruntowną przemianę w 2018 roku. Część tego miejsca stanowić miały kwietne wyspy, a szczególną ozdobą miały być dwie niewysokie piramidy, z których jedna miała mieć efektowną fontannę. że drzewa zostały wycięte, trawniki zlikwidowane, nie ma kwietnych donic, a ławki wykonano z... metalu. Jak zaznaczył radny, jeśli ktoś na niej usiądzie, może się poważnie poparzyć.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE