Polska

i

Autor: Canva

Quiz

Quiz. Słowo "Polska" istnieje w każdym języku świata! Wiesz, jak mówi się o naszym kraju?

Mogłoby się wydawać, że z tak egzotycznymi państwami, jak Filipiny, Birma, Nepal, czy rdzenną ludnością południowej części Ameryki Południowej nie mamy wiele wspólnego, jako Polska. Jednak w ich językach występuje ich wersja słowa Polska. Wszyscy znamy jak brzmi to słowo w języku angielskim, niemieckim, włoskim, francuskim, czy rosyjskim. A w innych? Sprawdźcie to w naszym quizie!

Polska w innych językach

Polska gospodarka się rozwija i zdobywa po latach komunizmu coraz to nowe rynki. Nic dziwnego, że w najbardziej egzotycznych językach, nawet plemiennych ludów w Afryce, czy Ameryce Południowej mamy określenia na nasz kraj. W wielu przypadkach nie mielibyście pojęcia, że chodzi o nasz kraj!

Polska to nie tylko Poland?

W wielu językach świata Polska to różne wariacje z pierwszymi literami "Pol-". Są jednak języki, w których te pierwsze trzy litery nie występują. I to nie tylko w językach egzotycznych, ale i europejskich. Także u jednego z naszych sąsiadów Polska brzmi zupełnie inaczej, niż "Poland", czy "Polen". Chcecie sprawdzić, jak o Polsce mówi się w innych językach? Rozwiążcie nasz quiz!

Jak słowo "Polska" będzie brzmiało w innych językach? - quiz

Pytanie 1 z 10
W jakim języku na Polskę mówi się - Lengyelország?
Staropolska tradycja przystrajania wsi na Boże Ciało ciągle kultywowana

Zobaczcie też, czy Polska jest w gronie 25. najlepszych armii Świata?