Propozycja zmiany nazwy przystanków

i

Autor: Fundacja Varia Posnania: Paweł Maziarz Wizualizacja propozycji zmian nazwy przystanków

Komunikacja miejska

Przystanki w Poznaniu mają być numerowane

2023-05-29 15:47

To pomysł społeczników działających w ramach Fundacji Varia Posnania. Numeracja po nazwie przystanku ma pomóc w określeniu konkretnej platformy. Dotychczas jedna nazwa mogła być przypisana do wielu z nich, co stanowi kłopot przy większych skrzyżowaniach.

Przystanki tramwajowe i autobusowe będą mieć numerację? To pomysł poznańskiej fundacji, która chce ułatwić życie pasażerom.

Proponujemy, aby do każdego z przystanków dodać numer porządkowy, który figuruje już w uchwale przyjętej prawie 10 lat temu przez Radę Miasta Poznania. Przykładowo, jeżeli mamy na Kaponierze osiem platform przystankowych, to każda z nich nazywałaby się odpowiednio: "01", "02", "03"... - mówi prezes Fundacji Varia Posnania Kacper Nowicki.

Numeracja pojawić by się miała także na liniach podmiejskich.

Spowoduje to, że osoby korzystające z popularnych aplikacji do nawigowania po mieście, będą dokładnie wiedziały, z którego przystanku odjeżdżają. Podobne rozwiązane funkcjonuje już w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, czy Wrocławiu - dodaje Nowicki.

Temat mają poruszyć w tym tygodniu radni miejscy na komisji transportu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE