Przedsiębiorcy z centrum Poznania: "nie możemy na nic liczyć"

2022-06-29 14:36

Zbiorowego obniżenia podatku od nieruchomości ani dopłat do czynszów nie będzie. Przedsiębiorcy, którzy przez remonty w centrum tracą klientów, muszą dalej radzić sobie sami. Propozycja złożona przez klub Wspólny Poznań została odrzucona.

Przedsiębiorcy z centrum wciąż rozczarowani brakiem pomocy od miasta. Niedawno klub Wspólny Poznań złożył propozycję obniżenia im czynszów oraz podatków od nieruchomości na czas remontów. Ta jednak została odrzucona.

Zmęczeni sytuacją i reakcjami władz miasta przedsiębiorcy założyli kilka tygodni temu Koalicję Centrum. W końcu doczekali się także odpowiedzi na swój list otwarty. Nie takiej, jaką oczekiwali...

ZRANIONE PTAKI, TRENING WERSOW, WERSY QUEBO, DIESEL VS BENZYNA | ESKA XD #051

- Urząd miasta w osobie panów prezydentów w żaden sposób nie chce udzielić nam wsparcia. W ostatnich dniach spłynęła do nas, choć nie podpisana, ale jednak - odpowiedź na nasz list otwarty. Dostaliśmy informację, że nie możemy na nic liczyć.

Mówi Anna Sokolnicka-Elżanowska, która prowadzi sklep z biżuterią przy placu wolności.

Tymczasem zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski proponuje:

- Właściciele mogą się indywidualnie starać o obniżenie podatku od nieruchomości. My nie możemy grupowo takich wprowadzać rozwiązań, my zawsze podkreślaliśmy, że na starym rynku działają także właściciele, którzy mają kluby go-go czy banki. Trudno sobie wyobrazić, żebyśmy takie podmioty zwalniali z podatku od nieruchomości.

Indywidualne starania o obniżenie podatku to zdaniem przedsiębiorców nie gest wsparcia ani dobrej woli, ale po prostu zapis w przepisach. Dlatego wciąż czekają na lepszą propozycję. Liczą także na zaangażowanie pozostałych radnych i nagłaśnianie ich trudnej sytuacji.

Posłuchajcie, jak Ewa Stefanowicz rozmawia o niej z Anną Sokolnicką-Elżanowską, która należy do Koalicji Centrum.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY Z z Anną Sokolnicką-Elżanowską, która należy do Koalicji Centrum

Jak dobrze znasz kultowe animacje Disneya? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
W dniu których urodzin Aurora miała ukłuć się wrzecionem i zapaść w głęboki sen?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE