​Przed wysłaniem dziecka na zimowisko możemy skontrolować autobus, którym ma pojechać!

2023-01-19 16:11
Autokar
Autor: pixabay.com

Poznańscy policjanci zapowiedzieli już kontrole na ulicy Kaczej i Warszawskiej. Podczas kontroli sprawdzany jest stan techniczny i wyposażenie pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane uprawnienia.

Rodzice chcący przeprowadzić kontrole autobusu przed wyjazdem na zimowisko, powinni zgłaszać się do poznańskiej policji.

Przypominamy, że dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu policji.

- mówi Łukasz Paterski z poznańskiej policji.

Opiekunowie lub rodzice mogą też sami sprawdzić podstawowe informacje dotyczące przewoźnika.

Wystarczy w tym celu wejść na stronę bezpiecznyautobus.gov.pl, gdzie uzyskamy informacje na temat pojazdu. W tym też dane o badaniu technicznym, dane techniczne czy informacje o polisie OC.

Ponadto przed wyjazdem na ferie porozmawiajmy z dziećmi o zagrożeniach, które mogą spotkać.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE