Tory

i

Autor: Unsplash

Przebudowa starego dworca. Jak będzie wyglądał budynek?

2022-10-13 17:49

Możliwe, że zostanie przywrócona przedwojenna fasada starego dworca! Przypomnijmy, reprezentacyjny front murowanego budynku zbudowany był z czerwonej cegły.

Powracamy do tematu przebudowy starego dworca w Poznaniu. Być może przywrócony zostanie wygląd jego fasady, który był do wybuchu wojny. Przypomnijmy, reprezentacyjny front murowanego budynku zbudowany był z czerwonej cegły. O tym między innymi rozmawiało miasto z przedstawicielami PKP. Ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta.

Stanowisko zarówno miasta jak i PKP jest jednak takie, że priorytetem musi być funkcjonalność dworca, przede wszystkim pod kątem obsługi pasażerskiej

mówi nam Joanna Żabierek, rzeczniczka prasowa Prezydenta Poznania i Urzędu Miasta. Koncepcja przebudowy starego dworca będzie musiała zawierać wytyczne Miejskiej Konserwator Zabytków, która dopuszcza przedwojenną odbudowę głównej części budynku.

Projekt musi uwzględniać przyszłe potrzeby rozwojowe, w tym te związane z budową kolei dużych prędkości. Kwestia kształtu dworca musi być wynikową tych założeń.

Po stworzeniu koncepcji dworca, odbędą się konsultacje społeczne dla mieszkańców.

Jak dobrze znasz tabliczkę mnożenia?

Pytanie 1 z 27
2x8=?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE