Przebudowa ronda Rataje

i

Autor: PIM Przebudowa ronda Rataje

Przebudowa ronda Rataje na ostatniej prostej! Jak idą prace?

2021-11-19 15:58

To już ostatnia prosta przebudowy ronda Rataje!

Przebudowa ronda Rataje jest już na ostatniej prostej! Obecnie prace odbywają się na odcinku między rondem, a mostem Królowej Jadwigi. Drogowcy kończą budowę jezdni na ulicy Krzywoustego do ulicy Jurackiej.

Ponadto dobrze widoczne jest już przebudowane torowisko między rondem a mostem, gdzie wkrótce też rozpocznie się montaż sieci trakcyjnej. Mieszkańcy mogą już korzystać z wybudowanego od nowa chodnika z drogą rowerową po stronie os. Piastowskiego, między rondem a ul. Juracką

mówi Tomasz Płóciniczak z Poznańskich Inwestycji Miejskich. Kierowcy muszą uważać na zmiany organizacji ruchu wprowadzane z powodu układania ostatniej nawierzchni jezdni.

Ze względów technologicznych docelowe oznakowanie poziomie (na jezdni) wprowadzone zostanie po kilku dniach, dlatego kierowcy są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności i odpowiedniej prędkości w rejonie prac. Po wykonaniu oznakowania udostępniane będą kolejne pasy ruchu.

Po zakończeniu prac nie tylko tramwaje, ale i autobusy będą mogły korzystać z torowiska na rondzie. Koniec przebudowy zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

Jasnowidz Jackowski alarmuje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE