Protest głodowy na Placu Wolności w Poznaniu. Aktywiści chcą uwagi Jacka Jaśkowiaka

2021-02-26 13:30
Protest aktywistów z Extinction Rebellion Poznań
Autor: Ewa Stefanowicz

Na Placu Wolności w Poznaniu spotkali się aktywiści z ruchu Extinction Rebellion​ Poznań. Przez 12 lub 24 godziny nie będą jeść. W ten symboliczny sposób chcą zdobyć uwagę prezydenta, Jacka Jaśkowiaka. Ich zdaniem zdecydowanie za mało angażuje się w przygotowywanie obywatelskiego panelu klimatycznego, którego jest gospodarzem.

Na Placu Wolności w Poznaniu trwa protest głodowy. To aktywiści ruchu Extinction Rebellion Poznań. W ten sposób zwracają uwagę na ogromny problem, jakim jest katastrofa klimatyczna.

M.in. tego tematu dotyczyć będzie Poznański Panel Obywatelski. Eksperci spotkają się z obywatelami, żeby porozmawiać o problemach oraz wspólnie wypracować ekologiczne rozwiązania. Gospodarzem jest prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak. Jednak aktywiści uważają, że niedostatecznie angażuje się w jego przygotowanie.

Żeby zwrócić uwagę Jacka Jaśkowiaka na problem, aktywiści z Extinction Rebellion Poznań zorganizowali strajk głodowy. Przed 12 lub 24 godziny nie będą nic jeść. Chcą, żeby prezydent bardziej zaangażował się w przygotowywanie Panelu. Chociażby, spotykając się z komitetem organizacyjnym, przed oficjalnym jego rozpoczęciem.

Leniwce - mistrzowie oszczędzania energii | ESKA XD - Zwierzenia Eweliny #17

Jacek Jaśkowiak ma przemawiać 6 marca, podczas inauguracji. Aktywiści obawiają się, że bez dobrej znajomości tematu ze strony prezydenta Poznania, trudno będzie w pełni wykorzystać potencjał Panelu. Poza tym zwracają uwagę, że jak dotąd nie padły żadne zapewnienia, że wypracowane rozwiązania zostaną faktycznie wprowadzone w życie.

O przyczynach protestu głodowego i swoich oczekiwaniach najlepiej opowiedzą sami aktywiści:

Podłuchaj całej rozmowy z aktywistami z Extinction Rebellion​ Poznań
Protest aktywistów z Extinction Rebellion Poznań
Autor: Ewa Stefanowicz

EKOQUIZ: Czy o segregacji śmieci wiesz wszystko?

Pytanie 1 z 10
Gdzie wyrzucić buteleczkę po lakierze do paznokci?
Lakiery do paznokci
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE