Deszcz

i

Autor: Unsplash

Pogoda

Prognoza na piątek i weekend w Poznaniu. [31.03-02.04.2023]. Będzie znowu chłodniej!

Skoków temperatur znowu ciąg dalszy. Po naprawdę ciepłych dwóch ostatnich dniach, początek kwietnia powita nas kolejnym już w ostatnich tygodniach ochłodzeniem. Padać będzie przez połowę weekendu. W piątek, jedynie zachowają się jeszcze resztki wysokich temperatur, choć to deszcz będzie trochę utrudniał nam radowanie się przyjemniejszą temperaturą.

Pogoda w Poznaniu w piątek 31.03

Piątek będzie kolejnym pochmurnym, ale bardzo ciepłym dniem. Po takich środzie i czwartku, teraz i w piątek możemy liczyć na wiosenną temperaturę, sięgającą nawet 15 stopni. Niewykluczone jednak opady deszczu, możliwe też przejaśnienia. Noc także zapowiada się z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura minimalna w nocy wyniesie 7 stopni.

Prognoza pogody na sobotę. Dużo chmur, spore ochłodzenie

W sobotę poczujemy powiew powracającego chłodu. Będzie także dużo chmur, z których może popadać przelotny deszcz. Na termometrach możemy spodziewać się 10 kresek powyżej zera. Nocą kolejne opady, dzięki czemu temperatura spadnie do 8 stopni.

Poznań: Niedziela wietrzna i deszczowa, z przejaśnieniami

W niedzielę poczujemy kolejny dzień ze spadkiem temperatur. Będzie także trochę silniej wiało, w porywach do 50 km/h. Jedynym pozytywem tego dnia będzie słońce, które towarzyszyć będzie nam od rana, jednak wzorem ostatnich dni, będzie ono zwiastunem chłodu. Temperatura w ciągu dnia jeszcze spadnie i wyniesie zaledwie +6 stopni (aż 9 stopni mniej, niż w piątek). Nocą także będzie pogodnie, niestety oznaczać to będzie przymrozki do -1 stopnia, lokalnie do aż minus 3 stopni.

Jaki będzie przedświąteczny tydzień?

Tzw. Wielki Tydzień, czyli ten poprzedzający Święta Wielkanocne przywita nas raczej nie kwietniową, a jeszcze marcową pogodą, będzie chłodno, choć słonecznie. Dobra wiadomość jest taka, że codziennie, aż do Wielkanocy temperatura ma codziennie rosnąć. Niestety, tradycyjnie, jak zdążyliśmy się już do tego od kilku tygodni przyzwyczaić, oznacza to także opady deszczu w drugiej połowie tygodnia. A najświeższą prognozę pogody na Święta Wielkanocne przedstawimy już w poniedziałek. Czy szykują się w niej zmiany?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE