Problem z dostępnością do szkół średnich. Ponad 1200 osób nie dostało się do ŻADNEJ

2022-08-17 13:32
Szkoła
Autor: Pixabay

Ponad 1200 uczniów nie dostało się do żadnej z Poznańskich szkół średnich. 782 z nich to mieszkańcy stolicy Wielkopolski. Co z ich dalszą nauką?

Problem z dostępnością do szkół średnich. Poznaliśmy wyniki rekrutacji uzupełniającej, niestety wciąż wielu uczniów nie dostało się ani do wymarzonej szkoły, ani do żadnej placówki w ogóle.

PIERWSZY RAZ KASI WĘSIERSKIEJ, ZAKAZANY OWOC, SMOLASTY x WILKI, RANKING MIAST | ESKA XD #055

- Na te wszystkie miejsca w drugiej rekrutacji, które były stworzone dla potencjalnych kandydatów, nie dostało się do szkół średnich w mieście poznaniu dokładnie 1246 uczniów.

Mówi ​Wiesław Banaś z Urzędu Miasta Poznania.

W tej liczbie ponad 700 uczniów to poznaniacy. O nich musi zatroszczyć się samorząd. Wszystko wyjaśni się 26 sierpnia, wówczas mija termin potwierdzenia chęci nauki w danej szkole.

- 26 to jest ten dzień, kiedy rzeczywiście będziemy wiedzieli, jaką liczbą miejsc dysponują nasze szkoły. Wówczas uczniowie będą mogli do nich składać podania.

Jeśli po tym terminie poznaniacy wciąż nie znajdą żadnego miejsca w szkole, samorząd planuje tworzenie dodatkowych miejsc.

Rozpoznasz polskie filmy i seriale po kultowych cytatach? QUIZ dla prawdziwych znawców!

Pytanie 1 z 8
Zacznijmy od czegoś prostego. Z jakiego filmu pochodzi ten cytat: "A historii tego swetra i tak byś nie zrozumiał"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE