Sąd Okręgowy w Poznaniu

i

Autor: Beniamin Piłat - Radio ESKA Sąd Okręgowy w Poznaniu

Sąd

Prawomocny wyrok w sprawie nieletnich biorących udział w porwaniu i zgwałceniu. Pójdą do zakładu poprawczego!

Dwoje nastolatków z Poznania, Szymon M. i Marzena G. zostali skazani prawomocnie przez sąd na pobyt w zakładzie poprawczym o wzmożonym nadzorze wykonawczym. Wyrok w sprawie z lipca 2022 roku zapadł w piątek, 23 lutego w Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Rozprawa w całości odbywała się za zamkniętymi drzwiami.

Kolejne wyroki w sprawie porwania i gwałtu w Poznaniu

Dwoje nastolatków biorących udział w porwaniu i brutalnym gwałcie na 14-latce z Poznania zostało prawomocnie skazanych przez sąd. W piątek, 23 lutego Sąd Okręgowy w Poznaniu zdecydował o umieszczeniu Szymona M. i Marzeny G. w zakładzie poprawczym o wzmożonym nadzorze wychowawczym.

Potwierdzenie wyroku pierwszej instancji

W maju 2023 roku podobny wyrok wydał Sąd Rodzinny w Poznaniu. Obrońcy Szymona M. i Marzeny G. złożyli apelację. W styczniu 2024 roku w innej rozprawie, dwoje głównych podejrzanych, Paulina K. i Alan O. zostali nieprawomocnie skazani na 10 lat i 1 miesiąc, oraz 7 lat więzienia. Córka kobiety, Laura B. nieprawomocnie skazana na umieszczenie w zakładzie poprawczym w zawieszeniu. W kwietniu 2024 roku ma zapaść prawomocny wyrok.

Brutalny gwałt i porwanie za e-papierosa

Do zdarzenia doszło w lipcu 2022 roku w Poznaniu, gdzie za uszkodzenie wartej 20 złotych grzałki do e-papierosa 39-letnia wtedy Paulina K. i 17-letni Alan O. porwali 14-latkę. Została przewieziona do Złotnik i tam brutalnie zgwałcona i poniżana. W procederze uczestniczyli także inni nastolatkowie, w tym córka Pauliny K., której to pokrzywdzona miała uszkodzić urządzenie.

Zobaczcie zdjęcia z innego wyroku sądu!

Proces Jarosława K. oskarżonego o gwałt na siostrze