Prawie 10 tysięcy poznaniaków korzysta z aplikacji Smart City Poznań!

2021-11-29 15:46
Poznań
Autor: Michalina Maciaszek

Szybko i wygodnie! Prawie 10 tysięcy poznaniaków korzysta z aplikacji Smart City Poznań. Narzędzie zdobyło nagrodę, jako dobry pomysł na wymianę informacji z mieszkańcami. Cały czas jest ono udoskonalane.

Prawie 10 tysięcy poznaniaków korzysta z aplikacji Smart City Poznań! Służy ona przede wszystkim do kontaktu pomiędzy mieszkańcami a miastem. Dzięki niej zgłaszają nieporządek na ulicy czy uszkodzony chodnik.

Zgłoszenia to nie wszystko, co oferuje aplikacja. Cała masa komunikatów dotyczących różnych dziedzin miasta czy to utrudnień komunikacyjnych, czy awarii, kwestii związanych z bezpieczeństwem, a także informacji istotnych dla osiedli

mówi Michał Łakomski z Biura Cyfryzacji i Cyberbezpieczeństwa w Poznaniu. Mieszkańcy za pomocą aplikacji szukają również informacji na temat pandemii, czy zgłaszają swoje pomysły, które ułatwią życie w mieście. Ale to jeszcze nie wszystko.

Aplikacja ma też całą masę opcji dodatkowych, które zmieniamy, w zależności od tego, co pojawia się w danym okresie. Ostatnio popularna była wyszukiwarka cmentarna, z której skorzystało około 45 tysięcy osób, więc sporo.

Aplikacja jest ciągle udoskonalana.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

LEL, SWAG i YOLO- czyli jak dobrze znasz młodzieżowy slang!?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od łatwych pytań. Co oznacza słowo FEJM?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE