Poznański Parking Park&Ride przy ulicy Biskupińskiej nie cieszy się dużą popularnością!

2021-10-15 14:54
Biskupińska
Autor: ZTM w Poznaniu

Poznański Parking Park&Ride nie przyciaga tłumów! Przypomnijmy, do korzystania z parkingów Park&Ride uprawnia bilet okresowy zapisany na karcie PEKA. Z kolei osoby, które korzystają z parkingu jednorazowo, płacą 10 zł. Dzięki temu mogą również poruszać się komunikacją miejską.

Poznański Parking Park&Ride przy ulicy Biskupińskiej nie cieszy się dużą popularnością! Od połowy marca tego roku, czyli momentu jego powstania, do końca sierpnia parkowano na nim blisko 600 razy. Wynika z tego, że średnio na dzień parkują tam niespełna 4 auta.

Ten parking przy Biskupińskiej na razie odnotowuje dość słabe wyniki. Warto pamiętać, że jest to pierwszy z pośród już czterech istniejących parkingów Park&Ride w Poznaniu, zlokalizowany przy przystanku Poznańskiej Kolei Metropolitalnej

mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. I dodaje, że większą popularnością cieszą się w mieście te parkingi, gdzie jest możliwość przesiadki na tramwaj.

Parking przy Biskupińskiej - życzylibyśmy sobie budowania bardziej odpowiadających zrównoważonemu rozwojowi nawyków komunikacyjnych, żeby osoby, które będą chciały samochód zostawić i dojechać Poznańską Koleją Metropolitalną, pojawiły się w tym miejscu i z tego parkingu korzystały.

Do korzystania z parkingów Park&Ride uprawnia bilet okresowy zapisany na karcie PEKA. Z kolei osoby, które korzystają z parkingu jednorazowo, płacą 10 zł. Dzięki temu mogą również poruszać się komunikacją miejską. W przypadku parkingu przy ulicy Biskupińskiej można dojechać w ramach tej kwoty Poznańską Koleją Metropolitalną do centrum.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE