Poznań

i

Autor: Unsplash

Miejskie sprawy

Poznańscy urzędnicy dostaną podwyżki! Ile?

2023-03-27 14:23

Miejscy urzędnicy wywalczyli podwyżki. Negocjacje prowadzone były ze związkami zawodowymi. Podwyżki obowiązują od marca. Ile pieniędzy otrzymają urzędnicy? Więcej szczegółów poniżej.

Poznańscy urzędnicy i pracownicy miejscy dostaną po 400 złotych brutto podwyżki. W sumie otrzyma ją 12 tysięcy osób. Negocjacje prowadzone były ze związkami zawodowymi.

- Kompromis, który został osiągnięty, pewnie nie wszystkich zadowala, ale jest to właśnie sztuka spojrzenia i z perspektywy pracowników i z perspektywy też miasta, które dysponuje takimi a nie innymi środkami finansowymi. Element związany z inflacją - miasto nie jest od niej wolne - mówi Wojciech Kasprzak z Urzędu Miasta. Podwyżka nie dotyczy nauczycieli, bo o wysokości ich pensji nie decyduje miasto. Zapytaliśmy, ile średnio wynosi teraz pensja urzędników.

- Jeżeli wyłączymy z tego grupę pracowników zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych, po podwyżce wynagrodzenie średnie w urzędzie na stanowisku specjalisty będzie oscylowało w granicach brutto 4 500 złotych, mniej więcej około 4 800 dla starszego specjalisty.

Podwyżki obowiązują od marca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE