Stetoskop elektryczny

i

Autor: Pogotowie Ratunkowe w Poznaniu/Facebook.com

Poznańscy ratownicy z nowym sprzętem. To nowoczesne stetoskopy elektryczne

2021-02-22 15:30

O 32 stetoskopy elektryczne wzbogaciło się pogotowie ratunkowe w Poznaniu. Dzięki tym nowoczesnym urządzeniom ratownicy będą mogli usłyszeć pracę serca i płuc pacjenta bez konieczności zdejmowania kombinezonów ochronnych. Na czym polega ich działanie? O tym przeczytacie w naszym artykule.

Poznańskie pogotowie ratunkowe wzbogaciło się o najnowszej generacji stetoskopy elektryczne. To urządzenia, które gwarantują usłyszenie ewentualnych zmian w sercu czy płucach pacjenta mimo tego, że ratownik ma na sobie kombinezon ochronny. Stetoskopy są bardzo proste w użytku.

Przykładamy do skóry pacjenta urządzenie, które ten dźwięk zbiera, mamy w komplecie słuchawki, ten dźwięk jest wzmocniony, ewentualne zakłócenia z zewnątrz i mimo tego, że mamy środki ochrony indywidualnej, słyszymy czysty dźwięk - mówi Robert Judek z pogotowia ratunkowego w Poznaniu.

Urządzenie ma znacznie ułatwić pracę ratowników medycznych, którzy są na pierwszej linii frontu w walce z pandemią.

Mówimy tutaj szczególnie o usłyszeniu tych wszystkich patologicznych dźwięków przy osłuchiwaniu pacjenta. Mając na sobie te wszystkie środki ochrony indywidualnej nie sposób jest tradycyjnym stetoskopem osłuchać w taki sposób, który zagwarantuje nam, że usłyszymy wszystkie nieprawidłowości - dodaje.

Łącznie w dyspozycji Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu są 32 stetoskopy, wyposażono w nie wszystkie zespoły ratownictwa medycznego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Posłuchaj o symptomach nadciśnienia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Rajd offroadowy Rainforest Challange Poland, ostatni trening na elbląskim poligonie