Poznańscy kierowcy płacą dużo za OC! To efekt między innymi kolizji, które powodują!

2021-04-09 22:00
bełchatów. auto kolizja
Autor: Pixabay

Kierowcy z Poznania płacą dużo za ubezpieczenie OC - to efekt między innymi kolizji, które powodują. Jeden z serwisów branżowych przygotował zestawienie, w którym wzięto pod uwagę kierowców z 84 największych polskich miast. ​

Poznań znalazł się na 43 miejscu. Ponad 22% kierowców przyznało, że spowodowało co najmniej jedną szkodę w swojej historii ubezpieczeń.

Z danych statystycznych wynika, że przeciętny szkodowy kierowca w Poznaniu ma 37 lat i posiada opla astrę z 2005 roku.

Mówi Grzegorz Demczyszak z Rankomatu. Poznań należy do jednych z najdroższych miast pod względem składek OC.

Jednocześnie tylko w czterech polskich miastach kierowcy płacili więcej niż w Poznaniu: we Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni i Warszawie. Natomiast najniższe składki w województwie Wielkopolskim płacili mieszkańcy Gniezna i było to 579 zł.

Poznaniacy płacili średnio 807 złotych za składkę OC. Najdrożej musieli zapłacić kierowcy we Wrocławiu, bo ponad 900 zł. Średnia cena OC w kraju w pierwszym kwartale tego roku wynosiła 617 złotych. Jest to o 10% mniej niż w tym samym czasie rok wcześniej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE