Poznań: Rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu! [AKTUALIZACJA]

2020-03-24 12:21 DR
Zakaz wychodzenia z domów - nowe obostrzenia w walce z koronawirusem. Co jeszcze się zmienia?
Autor: Canva.com

Z najnowszych informacji do których dotarli dziennikarze Super Expressu wynika, że rząd planuje wprowadzić zakaz wychodzenia z domów. Przeczytajcie więcej na poznan.eska.pl.

Dziennikarze Super Expressu jako piersi poinformowali, że od jutra w całej Polsce obowiązywać będzie zakaz wychodzenia z domów bez wyraźnej życiowej potrzeby. Od 25 marca nie będzie można wychodzić z domu z wyjątkiem spraw życiowo koniecznych. Chodzi między innymi o zakupy żywnościowe, wizytę u lekarza, w aptece czy wyjście do pracy.

>> Koronawirus. Posłuchaj, jakie przedmioty trzeba dezynfekować. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Ograniczenia mają dotyczyć także kościołów. W tych jednocześnie nie będzie mogło znajdować się więcej niż 7 osób. Dziennikarze SE informują również, że w życie mają wejść kolejne ograniczenia w komunikacji, ale tu nie są znane szczegóły. Pojawiają się też informacje, że nie będzie można też korzystać z parków, lasów, placów zabaw i bulwarów. Decyzja w tej sprawie ma zapaść podczas posiedzenia rządowego sztabu antykryzysowego. O sytuacji będziemy Was informować na bieżąco. Na godzinę 12:45 zaplanowana jest konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego.

AKTUALIZACJA:

Rząd potwierdził informacje Super Expressu. 

W tym rozporządzeniu będzie obowiązywał zakaz poza naprawdę potrzebnym sytuacjami, czyli wyjście do pracy, sklepu, apteki czy lekarza. Sytuacje niezbędne jak wyprowadzenie psa czy przejście się, ale to nie oznacza, że mamy się gromadzić. Iść na przykład na bulwary i wspólnie grillować ze znajomymi. Jeżeli nie ograniczymy zgromadzeń do zera, nie uda nam się uratować ludzkich żyć. Bardzo o to proszę. Wiem, że to jest trudny czas, ale myślę, że jesteśmy w stanie tyle dać wszystkim służbom, które się nami opiekują. Bardzo proszę. Zostańcie w domu

powiedział minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Zbieramy informacje w tej sprawie. Będziemy AKTUALIZOWAĆ TEN ARTYKUŁ. 

ZOBACZ TAKŻE:

KoronawirusRaport: Poznań 24.03

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.