Poznań odejdzie od węgla? Veolia ujawnia plany na najbliższy czas!

2021-04-28 13:33
Węgiel
Autor: _Alicja_/Pixabay/cc0 Coraz bliżej do wprowadzenia uchwały antysmogowej w Tarnowie

Wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej w Poznaniu bez udziału węgla! Spółka Veolia zapowiedziała plany na najbliższe lata​.

Nowe inwestycje w Elektrociepłowni Karolin! Veolia zapowiedziała odejście od węgla do roku 2030. Pomóc w tym ma budowa bloków gazowych na terenie poznańskiej elektrociepłowni - mówi Jan Pic z zarządu Veolii.

To nasz wkład w przedziwdziałanie zmianom klimatu. Drugim elementem przyświecającym tej inwestycji jest to, że żywotność urządzeń się kończy i musimy pomyśleć o ich wymianie.

Kolejną inwestycją spółki jest program "Wielkopolska Energia", który ma wspierać transformację energetyczną ​w Wielkopolsce.

Współpraca z samorządami, z lokalnymi społecznościami zorganizowana w taki lub inny sposób może dać nam impakt i pomysły na to jak lepiej zarządzać zasobami tak, by realizować naszą wizję

mówi prezes zarządu Veolii, Dalida Gepfert. Obie inwestycje mają w dużym stopniu przyczynić się do wyeliminowania węgla w produkcji ciepłowniczej.

Sonda
Czy biegasz podczas epidemii koronawirusa?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE