Zastrzyk, szczepionka, Uniwersytet Medyczny Poznań

i

Autor: fot. pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

Poznań: Na Uniwersytecie Medycznym trwają prace nad szczepionką na koronawirusa!

2020-05-15 14:19

Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prowadzą badania nad szczepionką na koronawirusa. Prace są we wstępnej fazie rozwoju.

Być może w przyszłym roku gotowa będzie szczepionka na koronawirusa. Na całym świecie prowadzone jest nad nią ponad sto badań. Jedna z takich szczepione jest opracowywana na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Badania niedawno ruszyły.

Kiedy poznaliśmy jak zbudowany jest genom koronawirusa, to zaczęły się badania związane z wytwarzaniem, które byłyby potencjalnymi kandydatami na szczepionkę. Są to badania tak de facto od podstaw

mówi dr Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Prace na całym świecie trwają od połowy stycznia. Przewidziano kilka faz testowania produktu.

To jest ta najbardziej wstępna faza, gdzie bada się bezpieczeństwo i tolerancję preparatu szczepionkowego. Natomiast to i tak jest niesamowite tempo.

Prace nad szczepionką mogą potrwać jeszcze ponad rok. Będzie to szczepionka profilaktyczna, czyli przeznaczona
dla osób, które nie miały jeszcze styczności z wirusem.​

Posłuchaj, jakie są przyczyny powstawania żylaków powrózka, i jak przebiega ich leczenie.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Tak warszawska straż miejska wyławiała łosia ze stawu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE