Poznań dla Ukrainy: Zmienia się funkcja punktu pomocy przy Bukowskiej

2022-04-14 15:31

Choć zmniejsza się intensywność przybywania uchodźców z Ukrainy do Poznania, nieustannie płynie pomoc dla nich. Z biegiem czasu zmieniają się potrzeby. Dlatego punkt przy Bukowskiej przeszedł metamorfozę.

Punkt pomocy uchodźcom przy Bukowskiej przeszedł kompletną metamorfozę. Wojna w Ukrainie trwa już blisko dwa miesiące. W tym czasie zmieniły się potrzeby osób, które przed rosyjską agresją uciekły właśnie do Poznania.

Po uruchomieniu korytarzu humanitarnych wciąż wiele osób dociera do stolicy Wielkopolski. Nie są to jednak tak liczne grupy. W związku z tym mocno zmieni się charakter punktu pomocowego przy Bukowskiej. Do tej pory był tzw. punktem wydawkowym.

​Od teraz przy Bukowskiej 27/29 będzie można otrzymać m.in. wsparcie psychologiczne. Ale to nie wszystko.

KONIEC Elif. Ale są Zranione ptaki | ESKA XD - Hotplota #46

- Będą się tam odbywały kursy polskiego. Będzie możliwe dożywianie oraz opieka nad dziećmi i młodzieżom. Przewidujemy także doradztwo prawne.

Mówi zastępca prezydenta Poznania, Jędrzej Solarski.

Punkt przy Bukowskiej w odmienionej formie zacznie pomagać po świętach - 19 kwietnia. Będzie działał od poniedziałku do piątku w godzinach 14-18 i w weekendy od 10 do 15.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze polskie filmy?

Pytanie 1 z 10
Jak ma imię główna bohaterka filmu "365 dni"?
Kadr z filmu 365 dni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE