Powstanie mapa jeżyckich biznesów z tradycjami! Co się na niej znajdzie?

2021-05-07 14:11 Beniamin Piłat
Pomoc będzie skierowana do jeżyckich biznesów z tradycjami i historią
Autor: Adam Dzionek/Rada Osiedla Jeżyce Pomoc będzie skierowana do jeżyckich biznesów z tradycjami i historią

Nad projektem wsparcia lokalnych przedsiębiorców pracują obecnie radni z Rady Osiedla Jeżyce oraz poznańscy urzędnicy. Jak ma wyglądać pomoc?

Projekt wsparcia dla jeżyckich przedsiębiorców przygotowują Rada Osiedla i Urząd Miasta. Pomoc będzie skierowana do lokali z historią, które od lat funkcjonują w tym rejonie.

Często są to usługi, które stały się zapomniane, rzadziej użytkowane. Ludzie, zwłaszcza młodsi, nie korzystają z tych usług, a tworzą one klimat naszego osiedla i oferują usługi, które mają dużą wartość

wyjaśnia Paweł Głogowski z Rady Osiedla Jeżyce. Projekt jest jeszcze w fazie planowania, ale wiele wskazuje na to, że efektem końcowym będzie mapa, na której pojawią się jeżyckie warsztaty i zakłady usługowe. Jak mówi radny Głogowski, rozpatrywano kilka możliwych opcji.

Czy to mapy drukowane, czy wirtualne. Zastanawialiśmy się też nad jakimi branżami się skupić. Myśleliśmy czy skupić się nad gastronomią, czy bardziej nad takimi rzemieślniczymi miejscami.

Rada Osiedla Jeżyce sporządza teraz listę miejsc, które powinny znaleźć się na mapie. Lokale można zgłaszać, kontaktując się z radnymi lub pisząc na osiedlową skrzynkę mailową. Mapa jeżyckich przedsiębiorstw ma pojawić się jesienią.

Najdroższe lody świata?
ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE