Powiat poznański uchwalił plan budżetu na 2022 rok! Jakie inwestycje zaplanowano?

2021-12-17 15:34
Mniejszy budżet Warszawy przez Polski Ład. Odczują to mieszkańcy
Autor: Pixabay Mniejszy budżet Warszawy przez Polski Ład. Odczują to mieszkańcy

Obwodnica Swarzędza oraz tunel pod torami kolejowymi w Kobylnicy - to największe inwestycje zaplanowane na przyszły rok przez powiat poznański, który zaprezentował plan budżetu na 2022 rok.

Ponad 460 milionów złotych wyda w przyszłym roku powiat poznański. Uchwalono plan budżetu na 2022 rok. Prawie 110 milionów zostanie przeznaczone na inwestycje drogowe. Największe z nich to budowa obwodnicy Swarzędza i tunelu w Kobylnicy. Ponadto powiat wyda co najmniej 62 miliony na politykę społeczną.

To będą bezpłatne programy profilaktyczne - bezpłodność, szczepienia, mammografia, działalność DPS, czy domu samotnych rodziców i kobiet w ciąży

mówi starosta poznański, Jan Grabkowski i dodaje, że przyszłoroczny budżet może okazać się sporą niewiadomą. Pandemia uszczupliła wpływy, a nowe zasady podatkowe zabiorą samorządom kolejne miliony - wyjaśnia.

Zabiera nam od razu 26% udziału w podatku PIT, czyli ok. 50 milionów złotych. "Janosikowe" zabiera kolejne 54 miliony złotych. Blisko dziesięć mniej niż w tym roku.

Ponadto starosta wylicza wciąż rosnącą inflację oraz między innymi ceny energii elektrycznej.

Tańczące z promocjami 17.12
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE