Mniejszy budżet Warszawy przez Polski Ład. Odczują to mieszkańcy

i

Autor: Pixabay Mniejszy budżet Warszawy przez Polski Ład. Odczują to mieszkańcy

Powiat poznański uchwalił plan budżetu na 2022 rok! Jakie inwestycje zaplanowano?

2021-12-17 15:34

Obwodnica Swarzędza oraz tunel pod torami kolejowymi w Kobylnicy - to największe inwestycje zaplanowane na przyszły rok przez powiat poznański, który zaprezentował plan budżetu na 2022 rok.

Ponad 460 milionów złotych wyda w przyszłym roku powiat poznański. Uchwalono plan budżetu na 2022 rok. Prawie 110 milionów zostanie przeznaczone na inwestycje drogowe. Największe z nich to budowa obwodnicy Swarzędza i tunelu w Kobylnicy. Ponadto powiat wyda co najmniej 62 miliony na politykę społeczną.

To będą bezpłatne programy profilaktyczne - bezpłodność, szczepienia, mammografia, działalność DPS, czy domu samotnych rodziców i kobiet w ciąży

mówi starosta poznański, Jan Grabkowski i dodaje, że przyszłoroczny budżet może okazać się sporą niewiadomą. Pandemia uszczupliła wpływy, a nowe zasady podatkowe zabiorą samorządom kolejne miliony - wyjaśnia.

Zabiera nam od razu 26% udziału w podatku PIT, czyli ok. 50 milionów złotych. "Janosikowe" zabiera kolejne 54 miliony złotych. Blisko dziesięć mniej niż w tym roku.

Ponadto starosta wylicza wciąż rosnącą inflację oraz między innymi ceny energii elektrycznej.

Tańczące z promocjami 17.12
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE