Pościg ulicami Poznania: radiowóz i skradziona skoda wylądowały w rowie

2023-01-16 13:15

Po policyjnym pościgu w poniedziałkowe przedpołudnie policjanci z Poznania zatrzymali kierującego skodą fabią, który nie zatrzymał się do kontroli. Jak się okazało, zarówno samochód, którym jechał mężczyzna, jak i tablice rejestracyjne, zostały skradzione.

Sierż. sztab. Łukasz Paterski z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przekazał PAP, że około godz. 10 funkcjonariusze drogówki próbowali zatrzymać do kontroli na ul. Bałtyckiej kierującego skodą fabią. Na widok radiowozu i umundurowanych policjantów mężczyzna zaczął przyspieszać, a funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

- Po przejechaniu około 1 km policjanci zdecydowali o użyciu radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego - zajechali kierowcy drogę i doprowadzili do zatrzymania przez niego pojazdu. Po zatrzymaniu mężczyzna wybiegł z auta i zaczął uciekać w kierunku lasu. Funkcjonariusze szybko zatrzymali go. W wyniku tego zdarzenia nikomu nic się nie stało - podkreślił Paterski. Zarówno skoda, jak i radiowóz, wylądowały w przydrożnym rowie.

Kom. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji przekazał PAP, że zarówno tablice rejestracyjne, jak i samochód, którym uciekał mężczyzna, zostały wcześniej skradzione. - Będziemy dokładnie wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia - podkreślił Święcichowski.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE