Kaloryfer

i

Autor: pixabay.com Awaria ogrzewania w Rybniku

Poradnik oszczędzania stworzyło miasto!

2022-09-27 19:31

Znajdziemy w nim kilkanaście rad, aby rachunki po podwyżkach cen prądu i ciepła nie były zbyt drastyczne dla naszych portfeli.

Krótka broszura jest w postaci infografik dostępna na stronie internetowej ZKZL. Każdy może ją bezpłatnie pobrać. To porady w jaki sposób oszczędzać energię elektryczną, w jaki sposób efektywnie korzystać z ogrzewania. 

Przede wszystkim powinniśmy między innymi: sprawdzić odpowietrzenie grzejników, obniżać temperaturę na noc, po naładowaniu sprzętu elektrycznego odłączać go od prądu i wyłączać np. telewizory czy komputery z gniazdka przed wyjściem z domu. Warto też pamiętać, aby nie zasłaniać grzejników i unikać pozostawiania otwartej lodówki na zbyt długo.

Mamy nadzieję, że dzięki tym rekomendacjom, które znajdują się w poradniku, ludzie będą oszczędzać to ciepło oraz energię elektryczną w obliczu szalejącej inflacji i podwyżek. Mamy nadzieję, że dzięki temu poznaniacy zaoszczędzą trochę pieniędzy w portfelu. 

Miasto przypomina również, że zmniejszenie temperatury o jeden stopień przyczynia się do redukcji zużycia węgla o od 5 do 8 procent.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

     

    

     

FRANIO I BANDURA, INTELIGENTNA LASKA, FURY KRÓLOWEJ, AVICII I CHADA | ESKA XD #058