Poradnik oszczędzania stworzyło miasto!

2022-09-27 19:31
Kaloryfer
Autor: pixabay.com Awaria ogrzewania w Rybniku

Znajdziemy w nim kilkanaście rad, aby rachunki po podwyżkach cen prądu i ciepła nie były zbyt drastyczne dla naszych portfeli.

Krótka broszura jest w postaci infografik dostępna na stronie internetowej ZKZL. Każdy może ją bezpłatnie pobrać. To porady w jaki sposób oszczędzać energię elektryczną, w jaki sposób efektywnie korzystać z ogrzewania. 

Przede wszystkim powinniśmy między innymi: sprawdzić odpowietrzenie grzejników, obniżać temperaturę na noc, po naładowaniu sprzętu elektrycznego odłączać go od prądu i wyłączać np. telewizory czy komputery z gniazdka przed wyjściem z domu. Warto też pamiętać, aby nie zasłaniać grzejników i unikać pozostawiania otwartej lodówki na zbyt długo.

Mamy nadzieję, że dzięki tym rekomendacjom, które znajdują się w poradniku, ludzie będą oszczędzać to ciepło oraz energię elektryczną w obliczu szalejącej inflacji i podwyżek. Mamy nadzieję, że dzięki temu poznaniacy zaoszczędzą trochę pieniędzy w portfelu. 

Miasto przypomina również, że zmniejszenie temperatury o jeden stopień przyczynia się do redukcji zużycia węgla o od 5 do 8 procent.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

     

    

     

FRANIO I BANDURA, INTELIGENTNA LASKA, FURY KRÓLOWEJ, AVICII I CHADA | ESKA XD #058
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE