Turystyka

To jedyny taki pomost w Wielkopolsce! O każdej porze roku wygląda zjawiskowo [GALERIA]

Pomost widokowy na Jeziorze Słupeckim (woj. wielkopolskie) projektu Pawła Grobelnego, stał się prawdziwą turystyczną perłą Słupcy. Nie ma co się dziwić, projekt przykuwa uwagę, a wszystko przez niestandardowy wygląd tej platformy. Sprawdźcie jak prezentuje się ten minimalistyczny pomost w kształcie połączonych ze sobą dwóch okręgów, o każdej porze roku.

Kilkukrotnie pisaliśmy już o szczególnym projekcie w Słupcy. Na tamtejszym jeziorze powstał projekt autorstwa Pawła Grobelnego, który sprawił że turystyka w tym miejscu ożyła! Sprawdźcie zdjęcia tej minimalistycznej platformy. Musicie przyznać, że ten nietuzinkowy pomost upiększa każde zdjęcie!

Wyjątkowy pomost w Słupcy

Pomost nad jeziorem w Słupcy, podobnie jak i inne realizacje Pawła Grobelnego charakteryzuje się minimalizmem, oszczędnością formy i przede wszystkim naturalny materiał, czyli drewno.

Projekt zagospodarowania terenów rekreacyjnych nad jeziorem słupeckim w zamierzeniu ma przyciągnąć mieszkańców Słupcy nad piękne tereny krajobrazowe. Projekt oprócz ukształtowania terenu zawiera wiele elementów małej architektury i mebli miejskich. Założenie projektowe składa się z kina plenerowego, kilku placów zabaw dla dzieci, pomostów widokowych, boisk sportowych oraz specjalnych przestrzeni zaprojektowanych pod grę w bule – czytamy na stronie projektanta.

Turystyczna perła Słupcy. Jest to niezwykły projekt Pawła Grobelnego

Autor projektu zaprojektował zarówno zagospodarowanie przestrzenne powstającej na Jeziorem Słupeckim promenady, jak i poszczególne jej elementy – pomosty, siedziska, platformy do siadania, boisko do gry w bule i inne obiekty rekreacyjne. Obiekt niebawem zostanie w pełni oddany do użytku.

Paweł Grobelny jest także autorem serii mebli miejskich dla paryskiej dzielnicy biznesu La Défense oraz w dzielnicy Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Rok temu zrealizował także zagospodarowanie przestrzenne placu ratuszowego w hiszpańskiej stolicy La Rioja – w mieście Logroño.

Wielkopolska prokuratura rozbiła narkotykowy gang