17. bieg Policz się z cukrzycą w Poznaniu

i

Autor: Szymon Miś 17. bieg Policz się z cukrzycą w Poznaniu w ramach 31. finału WOŚP

Policzyli się z cukrzycą. Ten bieg to piękna tradycja

W niedzielę, 29 stycznia po godzinie 11:00 odbyła się 17. edycja biegu Policz się z cukrzycą w Poznaniu w ramach 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Międzynarodowych Targach Poznańskich organizowanych przez Sztab Ławica. Wśród biegaczy byli także politycy, w tym Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, oraz przewodniczący partii .Nowoczesna, poseł Adam Szłapka.

17. edycja biegu Policz się z cukrzycą w Poznaniu

W ramach 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już po raz 17. odbył się bieg Policz się z cukrzycą, którego dochód z wpisowego przeznaczony jest przez fundację Jurka Owsiaka na walkę z cukrzycą wśród Polaków, w tym na zakup pomp insulinowych.

Mimo złej pogody byli chętni, by biegać

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, tuż po godzinie 11:00 grupa osób zebrała się na Międzynarodowych Targach Poznańskich, by przebiec, lub przemaszerować sememu, lub z kijkami dystans 5 kilometrów. Bieg wystartował na poziomie wejścia B do budynku Poznań Congress Center. Biegacze mieli wyznaczoną trasę ulicą Śniadeckich, Parkową, przez park Wilsona, ulicę Wyspiańskiego i park Kasprowicza. Meta miała miejsce tam, gdzie początek biegu. W ten sposób WOŚP wsparli m.in. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, oraz przewodniczący .Nowoczesnej, poseł Adam Szłapka.

Bieg wydawał się krótszy, niż 5 kilometrów w ocenie posła, oraz prezydenta Poznania

- Fajna trasa była, na pewno, ale była ona trochę krótsza niż 5 kilometrów. Dla mnie i dla wielu osób było to zaskoczeniem. Ale fajnie, była dobra atmosfera, wszystko myślę, że dobrze zorganizowane. (...) Jest dobra pogoda, bo nie jest za ciepło. - chwilę po biegu ocenił poznański poseł Adam Szłapka, którego to był już drugi bieg Policz się z cukrzycą. - Ja jestem po raz pierwszy w tym biegu, po tym złamaniu zeszłorocznym to i tak uważam, że nie jest źle, że zmusiłem się do biegania i zachęcam, zachęcam do różnych form ruchu. Żyj zdrowo w zdrowym świecie. (...) Zachęcam szczególnie tych, którzy właśnie mają nadwagę tak jak ja, żeby w ten sposób trochę temu organizmowi pomóc. - powiedział bezpośrednio po biegu prezydent miasta Jacek Jaśkowiak.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE