Podwyżka dla Jacka Jaśkowiaka! Będzie zarabiał prawie dwa razy więcej!

2021-11-10 14:08
Jacek Jaśkowiak
Autor: facebook.com/ Jacek Jaśkowiak

Blisko 20 tysięcy złotych - tyle będzie wynosić nowa pensja Jacka Jaśkowiaka. Radni podjęli decyzję o przyznaniu podwyżki prezydentowi Poznania.

Jacek Jaśkowiak będzie zarabiał...prawie dwa razy więcej! Radni niemal zgodnie poparli projekt uchwały o podwyżce dla prezydenta miasta. ​Do tej pory prezydent zarabiał mniej niż jego zastępcy.

Wynagrodzenie prezydenta tak dużego jak Poznań, jednego z największych miast w Polsce, mającego jeden z największych budżetów, co jest również sporą odpowiedzialnością, powinno wynosić możliwie maksymalną kwotę wyznaczoną przez sejm

tłumaczy przewodniczący Rady Miasta, Grzegorz Ganowicz. Podwyżka była podyktowana zmianami w ustawie o wynagrodzeniach najważniejszych osób w państwie czy samorządzie. Po zmianach przepisów pensja Jacka Jaśkowiaka nie łapała się nawet na ustawowe minimum. Teraz prezydent Poznania będzie zarabiał znacznie więcej.

Ona wynosi około 20 tysięcy złotych. Przedtem to wynagrodzenie wynosiło nieco ponad 12 tysięcy złotych.

Na całą sumę wynagrodzenia prezydenta składać się będzie pensja podstawowa, dodatek specjalny, funkcyjny oraz dodatek za wieloletnią pracę.

Park Iluminacji w Poznaniu. Zobaczcie Magiczny Las
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE