wichury, silny wiatr

i

Autor: gov.pl Opolskie: Podsumowanie wichur. Jest jedna osoba ranna!

Po wichurach około 2,3 tys. strażackich interwencji w Wielkopolsce

2022-01-31 8:13

Do 2,3 tys. wzrosła w ciągu nocy z niedzieli na poniedziałek liczba interwencji wielkopolskich strażaków, którzy usuwali skutki weekendowych wichur przechodzących nad regionem. Bez prądu jest około 4,5 tys. odbiorców energii, głównie na północy województwa.

Dyżurny wielkopolskiej PSP przekazał w poniedziałek, że sytuacja związana z przechodzącymi nad regionem wichurami ustabilizowała się. Ratownicy odnotowali łącznie około 2,3 tys. interwencji związanych z silnie wiejącym wiatrem. "Najwięcej interwencji mieliśmy w Poznaniu i powiecie poznańskim" – powiedział.

Do niedzielnego popołudnia wielkopolscy strażacy przyjęli ok. 1,9 tys. zgłoszeń dotyczących usuwania skutków silnie wiejącego wiatru. W niedzielę rano w Kierzkowie w pow. gnieźnieńskim jadąca fiatem kobieta uderzyła w drzewo, które przewróciło się na drogę. Poszkodowana trafiła do szpitala. Po południu w Śmiłowie w pow. pilskim na jadące auto przewróciło się drzewo. Dwie osoby zostały poszkodowane.

Rzecznik prasowy spółki Enea Operator Mateusz Gościniak poinformował w poniedziałek, że bez prądu w regionie jest około 4,5 tys. odbiorów, w większości w rejonie Piły na północy regionu. "W nocy udało nam przywrócić dostawy dla około 30 tys. odbiorców" - zaznaczył. Dodał, że w wyniku wichur na północy Wielkopolski doszło do awarii kilku linii wysokiego napięcia.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE