Po czterech miesiącach woda wraca do Jeziora Maltańskiego [ZDJĘCIA]

2021-03-09 11:51

Napełnianie zbiornika potrwa co najmniej trzy tygodnie. Nieckę wypełni około 2 mln metrów sześciennych wody. Pierwsze wydarzenie na Torze Regatowym Malta - Regaty Otwarcia Sezonu w kajakarstwie - będzie miało miejsce w sobotę, 10 kwietnia. Przeczytaj więcej na naszej stronie internetowej.

Od początku listopada na Malcie trwały prace związane z oczyszczaniem zbiornika. Z dna jeziora wybrano ponad 4 tysiące metrów sześciennych namułów. Zebrano również śmieci, które przez ostatnie cztery lata nagromadziły się w akwenie. Równolegle z odmulaniem dna prowadzona była konserwacja wieżyczek sędziowskich oraz nabrzeży. Wykonane prace pomogą utrzymać obiekt w standardzie wymaganym przez organizatorów najważniejszych zawodów kajakarskich i wioślarskich, będą miały także wpływ na jakość wody w Malcie.

Historyczny tramwaj na ulicach Poznania

W poprawie stanu wody w Jeziorze Maltańskim pomoże również jego ponowne zarybienie. Będzie się ono odbywało sukcesywnie w bieżącym roku oraz - w razie potrzeby - w następnych latach. W czasie spuszczania wody z jeziora odłowiono ponad 20 ton ryb. Kolejne oczyszczanie dna Malty i odmulanie zbiornika odbędzie się za cztery lata.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE