Plac zabaw dla psów na Jeżycach. "Kejtrobieg" może powstać już w przyszłym roku!

2021-02-12 21:00
Prezydent Wrocławia powołał Radę ds. Zwierząt. Zajmie się właściwym traktowaniem zwierząt
Autor: Pixabay Prezydent Wrocławia powołał Radę ds. Zwierząt. Zajmie się właściwym traktowaniem zwierząt

Na Jeżycach brakuje przestrzeni, na której psy mogłyby być bezpiecznie i swobodnie wypuszczane bez smyczy. Rada Osiedla Jeżyce ma przeznaczone pieniądze na powstanie w tym roku projektu placu zabaw dla psów.

Inicjatorem pomysłu jest Rada Osiedla Jeżyce. Projekt "Kejtrobieg - spuść psa ze smyczy" będzie realizowany we współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej w Poznaniu.

Nowy wybieg dla psów na Jeżycach ma się znaleźć przy skrzyżowaniu ulic Jeżyckiej oraz Nad Bogdanką. Wybieg będzie miał około 700 metrów kwadratowych.

Mówi Robert Jankowski z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Na pewno teren będzie ogrodzony, żeby był bezpieczny. Będzie także specjalna śluza, by zapobiec przypadkowemu wypuszczeniu psów z terenu wybiegu.

Mówi Helena Zadumińska z Rady Osiedla. Na terenie wybiegu będą znajdowały się urządzenia do zabaw dla psów, m.in. pochylnie, równoważnie do przebiegania, obręcze do skakania czy słupki do slalomu. Na jego terenie będą zamontowane ławki dla właścicieli czworonogów, a także będą zasadzone nowe drzewa i krzewy, które będą miały izolować wybieg od ulicy. Rada Osiedla Jeżyce przeznaczyła na koncepcję oraz na opracowanie tego projektu 30 tysięcy zł.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE