Św. Marcin/Piekary

i

Autor: Google Street View

Piekary/Św. Marcin zmienią się nie do poznania? Nie będzie m.in parkingu

2020-12-22 12:13

Spore zmiany szykują się na narożniku ulic Piekary i Św. Marcin. Miejska Pracownia Urbanistyczna opracowała projekt na teren obok kościoła św. Marcina

Jak podaje Gazeta Wyborcza zamiast parkingu u zbiegu ulic Św. Marcin i Piekary mogą pojawić się dwa skwery i zabudowa. Teraz stoją tam food trucki, a w dalszej części parking.

Projekt, który opracowała Miejska Pracownia Urbanistyczna nosi tytuł Rejon ulicy Wysokiej i obejmuje teren między ulicami: Św. Marcin, Szymańskiego, Krysiewicza i Piekarami. W sumie liczy on ponad trzy hektary.

Parking u zbiegu ulic Piekary i Św. Marcin jest terenem prywatnym, więc jeśli projekt miałby wejść w życie trzeba byłoby go wykupić.

Mieszkańcy mogą wyrazić swoją opinię na temat projektu do piątego stycznia. Szczegóły na stronie www.poznan.pl/mim/konsultujemy

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Posłuchaj o pasternaku i poznaj jego wartości odżywcze i właściwości zdrowotne. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Godzina policyjna w Sylwestra. Jakie kary? Czy można wyjść z psem?

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE