Karetka

i

Autor: SHUTTERSTOCK Zdjęcie ilustracyjne. Spadła z trzeciego piętra na ziemię! Dramat w Tychach

Osiem osób poszkodowanych w katastrofie budowlanej w Gnieźnie. Spadli z rusztowania

2022-05-13 13:00

Osiem osób poszkodowanych w piątkowej katastrofie budowlanej w Gnieźnie (Wielkopolskie) trafiło do szpitali; według wstępnych informacji życiu żadnej z nich nie zagraża niebezpieczeństwo.

W piątek przed południem podczas robót budowlanych na trenie miejskiego ośrodka kultury zawaliły się elementy konstrukcyjne szalunku wraz ze zbrojeniem przygotowane pod wylewkę stropu, na którym znajdowało się osiem osób - przedstawiciele inwestora i pracownik firmy budowlanej. Osoby te spadły z wysokości kilku metrów do piwnicy.

Wszyscy poszkodowani po wyciągnięciu i udzieleniu pierwszej pomocy przez strażaków i załogi pogotowia ratunkowego trafili do szpitali.

"Dwie osoby były transportowane do karetek na noszach typu deska, kolejne osoby były transportowane na fotelach medycznych, cztery pozostałe osoby wyszły na zewnątrz budynku o własnych siłach. Wszyscy poszkodowani byli przytomni, ze wstępnych ustaleń wynika, że odnieśli obrażenia rąk i nóg" - powiedział PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie mł. bryg. Jarosław Łagutoczkin.

Jedną z poszkodowanych osób zabrał do szpitala śmigłowiec LPR. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Funkcjonariusze powiadomili powiatowego inspektora pracy i powiatowy nadzór budowlany.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!