Mandaty za parkowanie

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich

Ogromna liczba interwencji w sprawie nieprawidłowego parkowania!

2022-05-24 15:01

Prawie 1700 zgłoszeń w tydzień, z czego blisko 900 dotyczących nieprawidłowego parkowania. Poznaniacy wciąż zostawiają swoje samochody w niedozwolony sposób, a straż miejska wystawia mandaty lub odholowuje auta.

Blisko 900 zgłoszeń w ciągu tygodnia - to bilans interwencji straży miejskiej w związku z niewłaściwym parkowaniem na poznańskich ulicach. W ostatnich dniach założono ponad 350 blokad oraz odholowano 21 samochodów - mówi Anna Nowaczyk ze straży miejskiej.

Najczęściej przepisy odnoszą się do parkowania na przejściach dla pieszych i w bliskich odległościach od nich, blokowania bram wjazdowych i niezostawiania odpowiedniej szerokości na przejście.

W większości przypadków kierowcy tłumaczyli złe parkowanie brakiem miejsc w okolicy oraz unikaniem opłat w Strefie Płatnego Parkowania.

Niestety, lenistwo czy chęć zaoszczędzenia przekładają się na stworzenie zagrożenia dla innych uczestników ruchu lub zniszczenie miejskiej zieleni.

W sumie w minionym tygodniu straż miejska interweniowała prawie 1700 razy. Zgłoszenia dotyczyły nie tylko nieprawidłowego parkowania, ale też osób bezdomnych czy zakłócania porządku publicznego.

Wywiad z Maciejem Skorżą