Kilka linii tramwajowych POJEDZIE INACZEJ! SPORE ZMIANY w centrum Poznania! [SZCZEGÓŁY]

2021-03-18 21:48
Plac Wiosny Ludów
Autor: ZTM

Przede wszystkim zmienią się trasy tramwajów linii numer: 3, 5, 6, 9, 16, 18 i 201. Oprócz tego, wprowadzone zostaną dwie tymczasowe linie tramwajowe: 36 oraz 96. Więcej szczegółów poniżej.

Od soboty zmiany w organizacji komunikacji miejskiej! Przyczyną jest instalacja tymczasowego łuku w rejonie placu Wiosny Ludów, który połączy tory na ulicy Lewandowskiej i Strzeleckiej. Łuk umożliwi przejazd tramwajów przez część centrum Poznania w czasie przebudowy ul. Św. Marcin i Al. Marcinkowskiego.

To jest takie usprawnienie, które ma na czas prowadzenia tych prac, umożliwić dojazd tramwajem chociażby od strony św. Rocha, przez Plac Bernardyński, właśnie w rejon Placu Wiosny Ludów, a także od strony ulicy Strzeleckiej do węzła AWF

mówi Bartosz Trzebiatowski z ZTM-u. I dodaje, że zmienią się trasy tramwajów linii numer: 3, 5, 6, 9, 16, 18 i 201. Poza tym wprowadzone zostana dwie tymczasowe linie tramwajowe: 36, gdzie tramwaj będzie kursował z Osiedla Sobieskiego do Alei Marcinkowskiego oraz 96 - z Miłostowa na Franowo.

Nie będzie można przejechać tramwajem przez trasę z Alei Marcinkowskiego, przez Podgórną, Lewandowskiej, Kurnicką, Most św. Rocha, do węzła Kurnicka. Także tą trasą przez Strzelecką do węzła AWF. Będzie również niedostępna trasa z Alei Marcinkowskiego, przez Podgórną, Strzelecką, AWF. 

Prace potrwają około 3 tygodni. Kiedy łuk zostanie ułożony, nastąpią kolejne zmiany w komunikacji, o których będziemy informować.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest:
Raport z Anteny 18.03
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE